Dokładam starań, aby książka lub magazyn były rzetelnie przygotowane, estetyczne i przyjazne dla czytelnika. Zobacz, na czym polega skład DTP.

Jeśli zależy ci na wydaniu publikacji dostosowanej do odbiorcy, wygodnej w czytaniu, pięknej, zapoznaj się z moją ofertą składu DTP. Projektuję i składam książki, albumy, poradniki, podręczniki, katalogi oraz magazyny. Moim celem zawodowym jest dostarczanie czytelnikom tekstów prezentujących jak najwyższy poziom edytorski, ponieważ…

„Książka to odzwierciedlenie stanu ducha i materii. Jej rozmiar i proporcje, barwa i faktura papieru, szelest odwracanych kartek i woń papieru, kleju i farby drukarskiej – wszystko to miesza się z wielkością, kształtem i sposobem rozmieszczenia kroju pisma, odsłaniając rąbek świata, w którym powstało dzieło. Jeżeli książka będzie sprawiać wrażenie papierowej maszyny, wyprodukowanej przez inne maszyny, tylko maszyny zechcą ją przeczytać„.

(Robert Bringhurst, Elementarz stylu w typografii, przeł. D. Dziewońska, Kraków 2018).

Do projektowania DTP podchodzę indywidualnie. Odpowiednie przygotowanie layoutu,  typografii, ułożenia i kolorystyki zdjęć jest bardzo ważne dla odbioru dzieła. Oprócz łamania i składu stron wykonuję i wprowadzam korektę tekstu, przygotowuję pliki PDF, mogę również kontaktować się z drukarnią.

Ile kosztuje skład książki?

Wycena składu książki zależy od: liczby stron lub arkuszy wydawniczych* i liczby grafik oraz tego, czy istnieje gotowy layout. Jeśli nie – za projekt doliczam 200–300 zł.

* Arkusz wydawniczy to 40 000 znaków ze spacjami lub 700 wierszy poezji.

Skład i łamanie tekstu prostego (literatura piękna, poezja, książka naukowa z przypisami, pojedynczymi grafikami lub tabelami, tekst z wypunktowaniami): 100 zł / ark. wyd.

Pakiet: skład i łamanie tekstu prostego (literatura piękna, poezja, książka naukowa z przypisami, pojedynczymi grafikami lub tabelami, tekst z wypunktowaniami) + wprowadzenie korekty po składzie: 150 zł / ark. wyd.

Skład i łamanie tekstu skomplikowanego (podręczniki, katalogi, albumy, książki z dużą liczbą grafik, tabel, wykresów): 150–160 zł / ark. wyd.

Pakiet: skład i łamanie tekstu skomplikowanego (podręczniki, katalogi, albumy, książki z dużą liczbą grafik, tabel, wykresów) + korekta po składzie: 200–240 zł / ark. wyd.

Jeżeli chcesz ze mną współpracować nad pięknym wydaniem książki, na pewno zadam ci te pytania.

Ile kosztuje skład czasopisma?

Cena projektu i składu czasopisma/magazynu zależy od: stopnia skomplikowania makiety, liczby stron, częstotliwości ukazywania się periodyku, liczby grafik, liczby reklam gotowych i tych do zaprojektowania, harmonogramu i sposobu przekazywania materiałów czy liczby korekt do wprowadzenia.

Mogę złożyć publikację na dostarczonej makiecie lub wykonać nową – wówczas opracowanie nowego layoutu wyceniam osobno. Orientacyjna cena składu czasopisma to 30-50 zł za stronę. Prześlij, proszę, indywidualne zapytanie – wówczas będę mogła dokładnie wycenić projekt.

Omówmy wspólną wizję!

Skład to dość skomplikowana sprawa, związana z poczuciem estetyki, które u każdego jest inne. Dlatego najlepiej będzie, jeśli napiszesz do mnie w tej sprawie – wówczas wspólnie omówimy twoją wizję.

Zobacz też inne moje usługi, z których możesz skorzystać: redakcja tekstu, korekta tekstu.