Często publikujesz w periodykach naukowych? Komentujesz nowinki w twojej branży z pozycji eksperta? Rozważ skorzystanie z opieki redakcyjnej nad twoimi tekstami.

Co zyskujesz w pakiecie dla ekspertów?

Chcę honorować autorów, którzy piszą regularnie i dają wartość ludziom. Dlatego decydując się na współpracę ze mną, otrzymujesz następujące korzyści:

1. oferuję ci nową usługę spoza standardowej oferty – jest to korekta z elementami redakcji. Co to znaczy? Że nie ograniczam się tylko do wyłapywania ewidentnych błędów, ale również sugeruję ci rozwiązania, które stylistycznie usprawnią / upłynnią / udoskonalą twój tekst. Mam duże doświadczenie w redakcji tekstów naukowych z różnych dziedzin, więc jeśli zaalarmuje mnie jakaś merytoryczna nieścisłość, dam ci o tym znać (nie, nie będę jej poprawiać, bo to ty musisz zadecydować, co z nią zrobić);

2. masz zagwarantowaną najniższą cenę – mimo że wysyłasz do mnie krótkie teksty, nie rozliczam ich według standardowego cennika. Normalnie korekta z elementami redakcji krótkiego tekstu musiałaby kosztować ok. 8 zł za znormalizowaną stronę (1800 zzs). Abonament jest tak przygotowany, że wychodzi… 6 zł za krótki tekst;

3. unikasz płacenia za otwarcie zlecenia – według tradycyjnej oferty minimalna wartość zlecenia to 40 zł, ale ciebie ona nie dotyczy, ponieważ traktuję twoje krótkie teksty jak jeden długi tekst;

4. otrzymujesz poprawiony tekst w ciągu 3–4 dni – jeśli komentujesz aktualne wydarzenia, pewnie piszesz teksty na ostatnią chwilę. W tym abonamencie zajmę się nimi w pierwszej kolejności – nie musisz czekać, aż skończę pracę nad innym projektem. Chcesz szybciej? Możemy zmodyfikować pakiet pod większą dyspozycyjność;

5. rezygnujesz, kiedy chcesz – nie związujesz się żadną umową. Jeśli skończy się limit znaków i uznasz, że nie potrzebujesz już korekty, nie musisz kontynuować współpracy.

W ramach pakietu mogę stworzyć bibliografię (osobna wycena).

Jak to działa?

Wysokość abonamentu wynosi 400 zł. Po wniesieniu tej opłaty możesz wysyłać do korekty dowolny rodzaj tekstów, których łączna objętość będzie wynosiła do 120 tysięcy znaków ze spacjami (możemy to zwiększyć lub zmniejszyć). Jak będziemy to kontrolować?

Zakładam dla ciebie arkusz na dysku Google i tam wpisuję liczbę znaków ze spacjami kolejnych tekstów. Obie strony mają do niego dostęp – możesz więc w dowolnej chwili zobaczyć, jakie jest wykorzystanie limitu.

Dlaczego warto?

Sprawdzanie tekstów przez profesjonalistę jest ważne i potrzebne. Twórca często nie zauważa niektórych błędów, a myśli i sformułowania według niego jasne i klarowne – dla postronnych mogą stanowić problem. Dotyczy to zwłaszcza naukowców i ekspertów, którzy dużo czytają, piszą i komunikują się w obcych językach. Łatwo wtedy o powielenie błędnej konstrukcji składniowej lub leksykalnej.

Ja jako osoba zawodowo poprawiająca teksty naukowe i branżowe spoglądam na twoją pracę z innej perspektywy i nieraz potrafię zauważyć nawet pozornie niewidoczne usterki.

Korzystanie z pomocy korektora pozwala zaoszczędzić wiele czasu – można go spożytkować na ważniejsze aspekty działalności zawodowej. Korekta tekstu sprawia, że jest on bardziej profesjonalny. Świadczy nie tylko o dokładności, ale też o dbałości o szczegóły.

Motto pracowni edytorskiej ŻÓŁĆ brzmi: „Czytelnik nasz pan”. Recenzenci, promotorzy, wymogi edytorskie periodyków – często musimy się im podporządkowywać. Jeśli w tym wszystkim nie chcesz utracić własnego głosu i autorskiego stylu – napisz do mnie maila lub wiadomość na Messengerze. Znajdziesz mnie również na LinkedInie.

Ta oferta dotyczy krótkich tekstów (do 2 arkuszy wydawniczych). Jeżeli piszesz lub masz już gotowy dłuższy tekst (książka, monografia, e-book), zapoznaj się z moją ofertą na redakcję. Tutaj będę mogła dać ci więcej wskazówek i ocenić spójność publikacji.